Dráma tanszak

Tóth-Hartai Laura vagyok, férjemmel, Tóth Tamással idén harmadik éve vezetjük a Podmaniczky Alapfokú Művészeti Iskola bagi drámacsoportját.

Az elsődleges célunk, hogy a gyerekekkel egy közös alkotó folyamat, műhelymunka jöjjön létre. Első sorban az őket foglalkoztató témákat, problémákat, élethelyzeteket dolgozzuk fel a drámajátékok segítségével, és az improvizációkon, szituációs játékokon, koncentrációs- és lazítógyakorlatokon keresztül az a cél, hogy jobban megismerjék magukat, egymást, és túllépve korlátjaikon, gátlásaikon megtapasztalják a játék és a közös alkotás örömét.

Emellett szerepet kap a beszédtechnika, a színpadi mozgás, és színházi alapismeretekkel is ellátjuk a gyerekeket.

Mindennek az eredményét évente két alkalommal – karácsonykor és a tanév végén – a közönségnek is megmutatjuk egy-egy előadás formájában.

Eddigi előadásaink és helyszíneik:

  • Karácsonyi csillagok (2022) – Falukarácsony, iskola karácsonyi gálája
  • Miért jó a népmese? (2023) – Aszódi Levendulafesztivál
  • Mirtill ajándékai (2023) – az iskola karácsonyi gálája
  • A muzsika hangja (részlet) (2024) – Falunap
  • Valahol Európában (részlet) (2024) – Falukarácsony, az iskola karácsonyi gálája
  • Valamint a drámás gyerekek közreműködtek 2022-ben egy, a magyar kultúra napjára készült előadásunkban, mely a bagi művelődési házban került bemutatásra.

Magunkról:

Tóth-Hartai Laura
Színész pályámat magam is gyerekként kezdtem, és az azóta eltelt közel harminc évben több mint hetven előadásnak voltam szereplője, nem egyszer főszereplője. Játszottam gyerekelőadásban, komédiában, tragédiában, kortárs és klasszikus darabokban, monodrámában, zenés darabban.
A művészeti oktatásban 2010 óta veszek részt, mint drámatanár, színészmesterség tanár, beszédtechnika tanár és több évig voltam csoportvezetője nyári drámatáboroknak.

Tóth Tamás
Harminc éve foglalkozom színházzal. Közel nyolcvan előadásnak voltam részese, mint író, zeneszerző, dalszövegíró, de olykor előadóként, szereplőként is megjelenek a színpadon. Zenei munkáimban igyekszem alkalmazkodni a megzenésítésre felkért darab stílusához, miliőjéhez, így szinte minden műfajba volt szerencsém belekóstolni.
Íróként az aktualitás, a modernkor ideológiai, szociális problémái foglalkoztatnak.
2020-ban elnyertem a Magyar Művészeti Akadémia három éves ösztöndíját, melynek keretében hátrányos helyzetű fiatalokkal foglalkoztam, ahol a színházi nevelésen túl igyekeztünk erkölcsi útmutatást is adni nekik a társadalomba való beilleszkedéshez.